• 347 m
  • 1 km
  • 1 km
  • ano
  • ano
  • ne
  • ne
  • ne

ČR » Vysočina » okres Třebíč » Mohelno

Penzion Marie

typ objektu: penzion

cena ubytování od 234 Kč / osoba / noc
minimální doba pronájmu 2 noci
maximální počet 9 osob
doba nástupu / odjezdu 15:00 / 10:00
přítomnost majitele ano
domluvíme se:

Průměrné hodnocení objektu: 6

Počet hlasujících: 0

Poslední aktualizace: 29. 11. 2011

Penzion Marie Penzion Marie je rodinný penzion v obci Mohelno s celoročním provozem a celkovou kapacitou cca 30 lůžek. Penzion Marie nabízí 3 možnosti ubytování.
Okolí Mohelna nabízí vynikající příležitosti pro turistiku i rekreační pobyty. Údolí řeky Jihlavy a Oslavy s četnými meandry, skalnatými úbočími i hlubokými lesy je vyhledáváno tuzemskými i zahraničními návštěvníky. Oblast je rájem rybářů a roste zde spousta hub. Zdejší kraj má co nabídnout jak milovníkům krásné přírody, tak i milovníkům umění a historie.

Vhodné pro

rodina
cyklistika
turistika
na víkend
houbaření
pro seniory
levné dovolená
pro rybáře

Sportovní aktivity

Rybáři si přijdou na své
Každý rybář, který vlastní prut a rybářský lístek,by si je měl vzít sebou. Na řekách Jihlavě a Oslavě se ryby chytají přímo samy. Nevěříte? ... Vyzkoušejte. Také je možno rybařit na Dalešické a Mohelenské přehradě a blízkých rybnících. Voda v řece Jihlavě je tak čistá že v ní žijí raci.
Pro milovníky skálolezectví blízké skály "Baby".
Cyklostezky
Možnost zapujčení horských kol.
Mlynářská stezka - mapuje historii mlynářství a vede z Nového Města na Moravě až do Dolního Rakouska, kde navazuje na další cyklotrasy. Hornická, Pivovarská, Energetický, Templářská.

Turistické cíle

Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step
Chráněné území o rozloze 57 hektarů v sousedství obce Mohelno, je unikátní svou flórou a faunou, které jsou kromě geografické polohy a klimatických poměrů ovlivněny i substrátem, kterým je silně bazický hadec. Díky tmavému hadci, který dobře akumuluje teplo, a sklonem skal k jihu , je zde značně vyšší teplota než v okolí. Od r. 1997 byla obnovena pastva ovcí na náhorní plošině. Návštěvníci musí respektovat zákaz vstupu mimo vyznačené stezky.
Rozhledna Babylon
Nachází se na Zeleném kopci asi 2 km od Mohelna směrem na Kramolín. Kromě celkového architektonického pojetí je zde zajímavé množství fresek ve vyhlídkovém patře, ztvárňující znamení zvěrokruhu. Je přístupná od května do září o víkendech a svátcích od 13:00 do 17:00 hodin.
Dalešická přehrada
Od r. 2007 se můžete svézt parníkem Vysočina s kapacitou 150 cestujících. Ceny jízdenek a pevný jízdní řád se čtyřmi zastávkami v Kramolíně, Dalešicích, Hartvíkovicích a Koněšíně.
Přírodní park Pooslaví a mikroregion Chvojnice
Rozkládají se v povodí řeky Oslavy a říčky Chvojnice a patří k překrásným a ekologicky nejčistším oblastem ČR, s romantickými zákoutími řek, se vzácnou flórou a přírodními prameništi kvalitní pitné vody.

Další objekty v okolí

  • Chalupa Lhánice 2

  • Chalupa Mohelno 127

Všechna práva vyhrazena ubytovanilevne.eu | Vytvořil Ubytovanilevne.eu